Ohita navigointi

Nuorisovaaleissa valitut 199 kansanedustajaa

Halme Tony (Viikinki)
PS / SAF
485

Itälä Ville
KOK / SAML
373

Puumala Tuomo
KESK / CENT
343

Lindell Harri
PS / SAF
333

Karjula Kyösti
KESK / CENT
307

Ahonen Esko
KESK / CENT
304

Auvinen Toni
KESK / CENT
282

Lintilä Mika
KESK / CENT
270

Pekkarinen Mauri
KESK / CENT
262

Savala Tero
SDP
259

Urpilainen Jutta
SDP
236

Sjöberg Fredrik
SDP
231

Kääriäinen Seppo
KESK / CENT
222

Wikström Jesper
RKP / SFP
222

Virtanen Pertti Veltto
KIPU / EBP
219

Rajala Lyly
KD
217

Alatalo Mikko
KESK / CENT
207

Piilonen Susanna
KESK / CENT
200

Riukulehto Sulevi
VIHR / GRÖNA
200

Aho Erkki
PS / SAF
196

Tennilä Esko-Juhani
VAS / VÄNST
194

Kallis Bjarne
KD
192

Hämäläinen Antti
VIHR / GRÖNA
186

Reijonen Eero
KESK / CENT
183

Lepistö Joonas
SDP
178

Juhantalo Kauko
KESK / CENT
172

Tölli Tapani
KESK / CENT
172

Krohn Kai
VIHR / GRÖNA
172

Granvik Nils-Anders
RKP / SFP
169

Kiviniemi Mari
KESK / CENT
165

Kurula Timo
KESK / CENT
161

Rinne Arto
PS / SAF
155

Okuogume Anthony
KOK / SAML
153

Karpela Tanja
KESK / CENT
150

Kajander Juho-Kusti
KOK / SAML
145

Luukko Pekka
SKS
143

Vehkaperä Mirja
KESK / CENT
141

Huttunen Markku
KD
141

Salo Petri
KOK / SAML
140

Mäntylä Matti
PS / SAF
139

Kerola Inkeri
KESK / CENT
138

Kiuru Krista
SDP
137

Vihriälä Jukka
KESK / CENT
136

Lehtomäki Paula
KESK / CENT
136

Oikarinen Olli
KOK / SAML
135

Hemmilä Pertti
KOK / SAML
134

Andersson Janina
VIHR / GRÖNA
130

Niinistö Ville
VIHR / GRÖNA
129

Hernesniemi Herkku
SKP / FKP
126

Toikkanen Petri
SKP / FKP
126

Zyskowicz Ben
KOK / SAML
125

Langh Laura
KOK / SAML
125

Kummola Kalervo
KOK / SAML
125

Nousiainen Perttu
KESK / CENT
124

Kilpeläinen Sami
KESK / CENT
122

Saramo Jussi
VAS / VÄNST
121

Mikkola Anna
VAS / VÄNST
120

Peitsamo Kari
SKP / FKP
120

Kettunen Rauno
KESK / CENT
119

Nousiainen Tuomas
KOK / SAML
119

Suominen Markku
KESK / CENT
118

Sihto Paula
KESK / CENT
117

Rönnholm Antton
SDP
116

Pesä Perttu
VIHR / GRÖNA
115

Meriläinen Rosa
VIHR / GRÖNA
115

Nousiainen Simo
SKP / FKP
115

Tynkkynen Oras
VIHR / GRÖNA
114

Kipré Sylvain
VIHR / GRÖNA
113

Aaltonen Henry
LIB
112

Kujanpää Raija
KOK / SAML
112

Sakoné Kardigué
SDP
111

Rantakangas Antti
KESK / CENT
110

Karttunen Marjukka
KOK / SAML
110

Seurujärvi Janne
KESK / CENT
109

Lehtimäki Jouni
KOK / SAML
109

Neittaanmäki Petri
KESK / CENT
108

Varonen Lauri
VAS / VÄNST
108

Miettinen Aki
SKP / FKP
108

Utunen Heini
KESK / CENT
107

Länsipuro Janne
VIHR / GRÖNA
106

Virén Lasse
KOK
106

Sysimetsä Ilkka
LIB
105

Sinnemäki Anni
VIHR / GRÖNA
104

Haapala Anne-Mari
KD
103

Laitinen Tuulia
VAS / VÄNST
98

Ala-Nissilä Olavi
KESK / CENT
95

Katainen Jyrki
KOK / SAML
94

Drake Markus
VIHR / GRÖNA
94

Koistinen Pekka
SNKY
93

Mäenpää Olavi
SKS
93

Takkula Hannu
KESK / CENT
92

Kansa Tapani
SDP
92

Tiura Marja
KOK / SAML
92

Vuorjoki Ville
VAS / VÄNST
90

Eestilä Markku
KESK / CENT
88

Kanerva Ilkka
KOK / SAML
88

Lintumäki Harri
KOK / SAML
87

Isola Marianne
VIHR / GRÖNA
87

Lipponen Paavo
SDP
85

Pajukoski Jari
VAS / VÄNST
84

Helistö Kimmo
VIHR / GRÖNA
84

Lahtela Esa
SDP
83

Viljanen Ilkka
KOK / SAML
83

Anttila Sirkka-Liisa
KESK / CENT
82

Törmälä Anssi
KOK / SAML
81

Räsänen Päivi
KD
81

Virtanen Sami
VIHR / GRÖNA
81

Kainulainen Jennica
VAS / VÄNST
79

Rönni Tero
SDP
79

Kopperoinen Miika
KOK / SAML
79

Paatero Sirpa
SDP
76

Silvennoinen Esa
KOK / SAML
76

Keränen Niilo
KESK / CENT
75

Björkman Minna
VIHR / GRÖNA
74

Orava Pasi
VIHR / GRÖNA
74

Sasi Kimmo
KOK / SAML
73

Sippola Jussi
KD
73

Järvinen Anni
VAS / VÄNST
72

Kuusiluoma Maria
VIHR / GRÖNA
72

Halko Jaakko
EKA / PFF
71

Holopainen Hinni-Mari
KESK / CENT
70

Salokorpi Esa
KOK / SAML
70

Maanselkä Asmo
KD
70

Björkamn-Nystén Nina
RKP / SFP
70

Kämäräinen Matti
KESK / CENT
68

Keskinen Jarmo
KOK
67

Arhinmäki Paavo
VAS / VÄNST
65

Koskinen Jari
KOK / SAML
65

Essayah Sari
KD
65

Ojansuu Kirsi
VIHR / GRÖNA
65

Mäkelä Outi
KOK
65

Siimes Suvi-Anne
VAS / VÄNST
64

Taiveaho Satu
SDP
64

Abdulla Zahra
VIHR / GRÖNA
64

Lähde Hanna-Kaisa
VIHR / GRÖNA
62

Cronberg Tarja
VIHR / GRÖNA
62

Rage Abdulrahman
VIHR / GRÖNA
61

Pentikäinen Petri
KESK / CENT
60

Komi Katri
KESK / CENT
60

Skinnari Jouko
SDP
60

Valpas Unto
VAS / VÄNST
59

Aura Vappu
VAS / VÄNST
58

Pöllänen Elli-Maija
VAS / VÄNST
57

Backman Jouni
SDP
57

Randell Aleksi
KOK / SAML
57

Kiljunen Anneli
SDP
56

Vartti Anne-Marie
LIB
56

Soininvaara Osmo
VIHR / GRÖNA
55

Sokura Anu
VIHR / GRÖNA
55

Hämäläinen Simo S.
LIB
54

Lepistö Anssi
VIHR / GRÖNA
54

Viitanen Pia
SDP
53

Pakkanen Markku
KESK / CENT
52

Dickson Patrick
KD
52

Ylä-Mononen Jaana
KESK / CENT
51

Turunen Jarmo
KESK / CENT
51

Vehviläinen Eeva
VAS / VÄNST
51

Valpio Jani (Wallu)
LIB
51

Forsman Kim
LIB
51

Holanti Katja
KOK / SAML
51

Heikkilä Lasse
KD
50

Sumuvuori Johanna
VIHR / GRÖNA
50

Kahari Tero
SKP / FKP
50

Oksa Petteri
SDP
49

Kekkonen Antero
SDP
49

Paasio Heli
SDP
48

Lukkarinen Anatoli
KESK / CENT
47

Hautala Heidi
VIHR / GRÖNA
46

Huovinen Susanna
SDP
45

Aromaa Eeva-Maija
VIHR / GRÖNA
45

Kiviranta Esko
KESK / CENT
44

Meros Päivi
SDP
44

Ahonen Arto
VIHR / GRÖNA
43

Malmberg Martina
RKP / SFP
43

Sankalahti Katja
KOK / SAML
42

Kuisma Väinö
SNKY
41

Kuisma Risto
SDP
41

Forsius Merikukka
VIHR / GRÖNA
39

Kukkonen Kristiina
VIHR / GRÖNA
39

Parkkila Jenni
VIHR / GRÖNA
36

Ahonen Outi
VIHR / GRÖNA
36

Särkiniemi Seppo
KESK / CENT
33

Biaudet Eva
RKP / SFP
33

Kuntsi Hanna
SDP
32

Bogomoloff Harry
KOK / SAML
32

Posti Esko
EKA / PFF
31

Koivisto Riikka
KOK
31

Savela Katri
KESK / CENT
30

Haglund Carl
RKP / SFP
30

Rakkolainen Erkki
PS / SAF
29

Alakas Mehmet
KOK
27

Jäätteenmäki Anneli
KESK / CENT
26

Kokko Annika
KD
26

Harkimo Leena
KOK / SAML
25

Korhonen Juha
LIB
18

Kaiser Mohammed
VAS / VÄNST
17

Perälä Loviisa
VAS / VÄNST
17

Weckström Horst
PS / SAF
7

Junes Aulis
KIPU / EBP
5




Katso myös
»
»

Nuorisovaalit

» Index

» Valvojaisten vierasgalleria

» Vaalivalvojaisvideot

» Tunnelmia valvojaisista

Kuvagalleriat
» 1 2 3

Tulokset
» Puoluekohtaiset tulokset
» Valitut ehdokkaat